powrót do kategorii

Model LGG

Szklane wskaźnik poziomu
powrót do kategorii

Model LGG

Szklane wskaźnik poziomu

Zastosowanie

  • Przenośniki ciepła i systemy chłodnicze
  • Zbiorniki do kriotechniki
  • Kotły parowe
  • Przyłącze procesowe: zbiorniki chemiczne, rafinerie, przemysł morski, gazowniczy i olejowy, elektrownie

Właściwości

  • Ciśnienie: PN 6 ... 250
  • Zakres temperatury roboczej: od -200 ... +450 °C
  • Stal węglowa i stal CrNi, odpowiednia do zbiorników ciśnieniowych wg EN i ASME

Wskaźnik szklany LGG służy jako bezpośrednie wskazanie do cieczy i może być wyposażony w refleksyjne lub przezroczyste szkło lub mikę. Dla uzyskania kontrastu jasny ciemny stosowana jest zasada odbicia wiązki światła. Do ciśnień poniżej 25 barów stosowana jest szklana rurka.

Wskaźnik szklany model LGG składa  się z rdzenia w uchwycie szkła, znanego także płytką tylną. Wbudowany w płytkę tylną kanał cieczy (i jeżeli jest to konieczne kanał ogrzewający) oraz powierzchnia gniazda do integralnego uszczelnienia oraz wskaźnika.

Szkło i/lub krążki miki, jak również uszczelnienia są zamocowane, zabezpieczone oraz uszczelnione z użyciem śrub i pokrywy. Szkło jest stosowane zgodnie z DIN 7081, to znaczy do maksymalnej temperatury 243 °C (280 °C w modelu z miką dla pary i do 300 °C dla innych mediów, a w specjalnych okolicznośiach do 450 °C.

Dla zachowania jakości szkła do płytek wziernika stosowane jest tylko szkło borokrzemianowe. Poza powyższymi warunkami roboczymi stosowana jest naturalna mika.

Przyłącze procesowe zwykle jest wykonane z głowic zaworów z pojedynczą lub podwójną izolacją. Zawory spustowe pozwalają na opróżnienie wskaźnika szklanego i są zamocowane do dolnej powierzchni kołnierza. Jeżeli jest to konieczne na górze może być zamocowany zawór odpowietrzający.