Analizator wilgotności gazu SF6 model GA-20
powrót do kategorii

Analizator wilgotności gazu SF6 model GA-20

Oparty o technologię czujników polimerowych
powrót do kategorii

Analizator wilgotności gazu SF6 model GA-20

Oparty o technologię czujników polimerowych

Zastosowanie

Pomiar wilgotności (H2O) w sprzęcie wypełnionym gazem SF6

Specjalne właściwości

  • Szybkie uzyskiwanie wyników pomiarów po ok. 5 minutach
  • Niewielki rozmiar i waga
  • Nie wymaga konserwacji
  • Obsługa za pomocą ekranu dotykowego
  • Długi czas działania baterii

Opis

Przyrząd analityczny GA20 służy do określania wilgotności gazu SF6. Ze względu na procedury napełniania i serwisowania sprzętu, pewna zawartość wilgotności w gazie SF6 jest nie do uniknięcia. Jednak aby zapewnić długotrwałą bezawaryjną pracę, wilgotność należy utrzymywać na jak najniższym poziomie.

Łatwość użytkowania

Przyrząd GA20 umożliwia łatwy pomiar i szybkie uzyskiwanie wymiernych wyników.

Opcjonalnie dostępne są adaptery do podłączania przyrządu GA20 do zbiorników gazu. Rurka pomiarowa jest wyposażona w samouszczelniające szybkozłączki po obydwu stronach, co zapobiega przypadkowemu wyciekowi SF6 do atmosfery.

Szybkość i bezpieczeństwo

Podczas przepływu gazu przez komorę pomiarową przez ok. 5 minut dokonywany jest bezpośredni pomiar punktu rosy. Temperatura punktu rosy oraz wilgotność są wyświetlane na ekranie jednocześnie, zarówno w odniesieniu do objętości, jak i do masy w ppm.

Ze względu na krótki czas trwania badania, niezbędna jest tylko niewielka ilość SF6. Gaz testowy może być tymczasowo zbierany na wylocie GA20 za pomocą torby do odzyskiwania gazu, dzięki czemu niebezpieczny dla środowiska gaz SF6 nie wycieka do atmosfery.

Po wypełnieniu torby do odzyskiwania gazu, SF6 można wpompować z powrotem do butli za pomocą jednostki transferu gazu GTU-10 i poddać recyklingowi lub, w zależności od jakości, od razu wykorzystać ponownie.

Wpływ fluktuacji temperatury otoczenia jest kompensowany przez GA20. Przyrząd zapewnia automatyczną i powtarzalną regulację przepływu. W ten sposób zostają prawie całkowicie wyeliminowane błędy pomiaru wynikające z nieprawidłowej obsługi.